wczytywanie strony

Masaż

Masaż klasyczny: działanie

masaz-klasycznyTo metoda skuteczna w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów, znana od wielu lat. Dzięki masażowi leczniczemu można złagodzić ból, poprawić odżywienie tkanek, a także zwiększyć elastyczność mięśni. Zabieg ten często polecany jest przez lekarzy pacjentom z problemami zdrowotnymi i przy rekonwalescencji, jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego i rehabilitacji.
Masaż klasyczny niesie za sobą szereg pozytywnych konsekwencji. Aktywizuje działanie układu limfatycznego i krwionośnego, dzięki czemu tlen i substancje odżywcze w większej ilości trafiają do organizmu. Masaż klasyczny działa również na układ nerwowy – uspokaja lub pobudza pacjenta, powodując sprawniejsze przesyłanie bodźców do mięśni. Jako że masaż klasyczny poprawia ukrwienie, działa również na układ pokarmowy – przyspiesza przyswajanie substancji odżywczych i proces spalania materii.  Masaż klasyczny usprawnia ruchomość stawów, a także działa na mięśnie: zwiększa ich elastyczność, dzięki czemu pracują lepiej, są również lepiej ukrwione. Nie zapominajmy o wpływie masażu klasycznego na psychikę: zabieg wspomaga wydzielanie serotoniny, hormonu tkankowego, nazywanego "hormonem szczęścia", poprawia więc nastrój, pełniąc funkcję masażu relaksacyjnego. Co więcej, masaż klasyczny działa dobroczynnie na skórę: usuwa martwy naskórek, ułatwia jej oddychanie, przez co staje się jędrniejsza.

Masaż klasyczny: wskazania

Istnieje wiele wskazań do masażu klasycznego. Wykonuje się go przy skręceniach i stłuczeniach kończyn, przewlekłym zapaleniu mięśni, stawów i ścięgien, a także w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych. Masaż klasyczny pomaga również w bólach kręgosłupa, wadach postawy, przy przeciążeniu mięśni i stawów, pomaga w gojeniu się blizn. Masaż klasyczny stosuje się też w chorobach przemiany materii, nerwobólach, a nawet w przypadku nadwagi.
Warto jednak dodać, że nie wszyscy mogą korzystać z masażu klasycznego. Przeciwwskazanie, podobnie jak w przypadku innego rodzaju masaży, stanowią stany zapalne i alergiczne skóry: egzema, łuszczyca. Z zabiegu nie można korzystać, gdy wystąpi infekcja, zwłaszcza jeśli towarzyszy jej gorączka. Masażu klasycznego nie wykonuje się przy miażdżycy naczyń obwodowych, zapaleniach żył i gdy występują zakrzepy. Przeciwwskazaniem są również choroby serca i hemofilia. Jeśli u pacjenta występują żylaki, masaż ich nie obejmuje, podobnie jak masażu powłok brzusznych nie wykonuje się w przypadku kamicy nerkowej, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, u kobiet w czasie ciąży i miesiączki.

Masaż limfatyczny

masaz_leczniczyJak działa drenaż limfatyczny?

Masaż limfatyczny pobudza krążenie krwi i limfy, poprawiając stan organizmu. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie, poprawa pracy komórek oraz odpowiednia regulacja krążenia krwi jak i funkcjonowania organów wewnętrznych. Masowana/drenowana skóra jest jędrna i elastyczna. Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Celem drenażu jest usprawnienie przepływu chłonki w układzie limfatycznym (dlatego jest tak ważny w leczeniu i zapobieganiu cellulitu) - zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych i pozwala pozbyć się efektu zimnych stóp.

Masaż limfatyczny polega na uciskaniu i pocieraniu skóry poprzez zastosowane określonych technik i specjalistycznych ruchów tak, by przepchnąć nagromadzoną limfę, a tym samym zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki.

Drenaż limfatyczny ma wiele zalet: pobudza krążenie krwi, zmniejsza obrzęki kończyn, usuwa z organizmu zbędne produktów przemiany materii, redukuje cellulit, oczyszcza organizm, ujędrnia i uelastycznia skórę, usprawnia przepływ chłonki w układzie chłonnym.

Wskazania do masażu limfatycznego ciała:

• cellulit,
• zespół ciężkich nóg,
• profilaktyka żylakowa,
• poprawa odżywienia skóry,
• obrzęk tłuszczowy,
• detoksykacja organizmu.

Przeciwwskazania do masażu limfatycznego ciała:

• choroba nowotworowa (także stan po operacyjnym usunięciu nowotworu),
• zapalenie naczyń chłonnych,
• obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych,
• zakrzepica żył głębokich (w przeciągu ostatniego pół roku),
• choroby skóry,
• wady serca,
• podwyższona temperatura ciała,
• niewydolność serca,
• otwarte rany,
• gruźlica płuc.

Usługi ortopedyczne

Nasza oferta